Pasta Cila
Pasta Cila

Pasta Cila

Aracın dış yüzeyinde meydana gelen küçük çaplı hasarların giderilmesi için kullanılan işlemler Sancaktepe pasta cila servisi tarafından çözüme kavuşturulmaktadır.

Pasta ve cila işlemleri birbirlerini takip eden iki ayrı uygulamadır. Pasta işlemi, bir tür zımparalama uygulaması olup aracın yüzeyindeki boya kaplamasının kimyasal ve fiziksel yöntemlerle inceltilmesini sağlar. Yıkama fırçalarının zaman geçtikte yüzeyleri çizmesi, güneş ışınlarının rengi ağartması ve sürüş sırasında yol üzerindeki çakıl taşı, kum gibi ürünlerin araçta bıraktığı tahribat, aracın zarar görmesine sebep olmaktadır. Aracın yüzeyinde bu nedenlerden ötürü oluşan çizikler ve küçük çaplı deformasyonlar olduğu takdirde aracı boyatmak yerine pasta cila uygulaması yapılmaktadır.
 
Pasta uygulaması, boyanın üst tabakasını inceltir ve deformasyon işlemlerini giderir. Ayrıca çizikleri kapatarak aracı eski görünümüne kavuşturur. Pasta cilanın ikinci aşaması cila işlemidir. Cila işlemi, araç yüzeyine parlaklık verir ve araca koruma kalkanı oluşturur. Boya yüzeyine yapılan cila, şeffaf ve oldukça ince bir tabaka oluşturarak boyanın dışarıdan daha canlı ve daha parlak görünmesini sağlar. Sancaktepe pasta cila servisi uzmanlarımız ile en kaliteli hizmeti alacaksınız.
 

Pasta Cila Nasıl Yapılır?

Pasta cila işlemlerinin amacı, aracın yüzeyinde gözle görülemeyecek kadar küçük leke, iz ve pürüzlerin giderilmesi ve parlatılmasıdır. İyi bir pasta cila işlemi için araç toz, leke ve kir kalmayacak şekilde temizlenmelidir. Araç yıkanıp kurulandıktan sonra pasta malzemeleri için alınan parçalar aracın belirlenen noktalarına uygulanır. Ardından polisaj makinesi yardımıyla pasta işlemine geçilir. Cila uygulamasına geçilmeden önce yüzeyin yeniden temizlenip kurulanması gerekir. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra cila aracın yüzeyine sürülür ve kurumaya bırakılır. Kuruyan yüzey, aracı çizmeyecek bir bezle sert hareketlerle silinir. Bu işlem sonrasında araç parlak, temiz ve sorunlarından tamamen kurtulmuş olur.
 
Pasta cila işlemi, herkesin yapacağı bir işlem değildir. Araç sahipleri teknik ve ölçü bilmeden kafasına göre araca işlem uygulamaktan kaçınmalıdır. Pasta işlemi boyaya zarar vermeden yapılan bir işlem olduğu için konuda uzman bir kişinin işlemi yönetmesi gerekir. Pasta cila uygulamaları yılda bir kez yapılmalıdır. Sık aralıklarla yapılan işlemler, aracın mevcut boyasının aşınıp zarar görmesine sebep olacaktır. Sancaktepe pasta cila servis islemleriniz için uzmanlarımız hazır.
 

İlgili Konular

Yağmurlu Havalarda Güvenli Sürüş Önerileri

Yağmurlu Havalarda Güvenli Sürüş Önerileri

Yağmurlu havalarda güvenli sürüş pek çok açıdan zorlayıcı olabiliyor. Özellikle zeminin ıslak ve kaygan olması pek çok sürücü için zorlayıcı olduğu gibi istenmeyen sonuçlar da meydana gelebiliyor. Bunun gibi değişken hava şartlarında her zamankinden daha dikkatli ve kontrollü araç sürüşü hem sizi hem de diğer sürücüleri tehlikelerden uzak tutuyor. Özellikle araç sürüşü esnasında dikkatli olmak ve her koşulda odaklanmak çok önemlidir. Aksi halde istenmeyen sonuçlar meydana gelebilir. Zaten zor olan sürüş bir de aracın periyodik bakım gibi eksiklikleri söz konusu olduğunda da...

Rehbere git

Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Rehbere git
Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır?
Motor Neden Yağ Yakar?

Motor Neden Yağ Yakar?

Araç sahipleri için, motorun yağ yakması, hem kafa karıştırıcı hem de endişe verici bir durum olabilir. Motor yağı, motorun sorunsuz ve verimli çalışması için hayati öneme sahiptir ve yağın yanması, ciddi motor sorunlarının habercisi olabilir. Motorun yağ yakmasının birçok nedeni olabilir, bu nedenler hem basit bakım eksikliklerinden hem de daha ciddi mekanik sorunlardan kaynaklanabilir. Motorun neden yağ yaktığını, şanzıman yağ kaçağının olası nedenlerini ve aracınızın yağ yakmasının potansiyel sonuçlarını inceleyeceğiz. Böylece, bu yaygın sorunun üstesinden gelmek için ge...

Rehbere git

Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler

Yukarıdaki durumlara dikkat ederek zorlu kış şartları boyunca aracınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz bu durumlar aracınızın sağlığını koruyup ömrünü uzatacaktır. Aynı zamanda sürüş esnasında da sizlere büyük konfor sağlayacaktır.

Rehbere git
Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler