Pasta Cila
Pasta Cila

Pasta Cila

Aracın dış yüzeyinde meydana gelen küçük çaplı hasarların giderilmesi için kullanılan işlemler Sancaktepe pasta cila servisi tarafından çözüme kavuşturulmaktadır.

Pasta ve cila işlemleri birbirlerini takip eden iki ayrı uygulamadır. Pasta işlemi, bir tür zımparalama uygulaması olup aracın yüzeyindeki boya kaplamasının kimyasal ve fiziksel yöntemlerle inceltilmesini sağlar. Yıkama fırçalarının zaman geçtikte yüzeyleri çizmesi, güneş ışınlarının rengi ağartması ve sürüş sırasında yol üzerindeki çakıl taşı, kum gibi ürünlerin araçta bıraktığı tahribat, aracın zarar görmesine sebep olmaktadır. Aracın yüzeyinde bu nedenlerden ötürü oluşan çizikler ve küçük çaplı deformasyonlar olduğu takdirde aracı boyatmak yerine pasta cila uygulaması yapılmaktadır.
 
Pasta uygulaması, boyanın üst tabakasını inceltir ve deformasyon işlemlerini giderir. Ayrıca çizikleri kapatarak aracı eski görünümüne kavuşturur. Pasta cilanın ikinci aşaması cila işlemidir. Cila işlemi, araç yüzeyine parlaklık verir ve araca koruma kalkanı oluşturur. Boya yüzeyine yapılan cila, şeffaf ve oldukça ince bir tabaka oluşturarak boyanın dışarıdan daha canlı ve daha parlak görünmesini sağlar. Sancaktepe pasta cila servisi uzmanlarımız ile en kaliteli hizmeti alacaksınız.
 

Pasta Cila Nasıl Yapılır?

Pasta cila işlemlerinin amacı, aracın yüzeyinde gözle görülemeyecek kadar küçük leke, iz ve pürüzlerin giderilmesi ve parlatılmasıdır. İyi bir pasta cila işlemi için araç toz, leke ve kir kalmayacak şekilde temizlenmelidir. Araç yıkanıp kurulandıktan sonra pasta malzemeleri için alınan parçalar aracın belirlenen noktalarına uygulanır. Ardından polisaj makinesi yardımıyla pasta işlemine geçilir. Cila uygulamasına geçilmeden önce yüzeyin yeniden temizlenip kurulanması gerekir. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra cila aracın yüzeyine sürülür ve kurumaya bırakılır. Kuruyan yüzey, aracı çizmeyecek bir bezle sert hareketlerle silinir. Bu işlem sonrasında araç parlak, temiz ve sorunlarından tamamen kurtulmuş olur.
 
Pasta cila işlemi, herkesin yapacağı bir işlem değildir. Araç sahipleri teknik ve ölçü bilmeden kafasına göre araca işlem uygulamaktan kaçınmalıdır. Pasta işlemi boyaya zarar vermeden yapılan bir işlem olduğu için konuda uzman bir kişinin işlemi yönetmesi gerekir. Pasta cila uygulamaları yılda bir kez yapılmalıdır. Sık aralıklarla yapılan işlemler, aracın mevcut boyasının aşınıp zarar görmesine sebep olacaktır. Sancaktepe pasta cila servis islemleriniz için uzmanlarımız hazır.
 

İlgili Konular

Kış Lastiği Ne zamana kadar kullanılır

Kış Lastiği Ne zamana kadar kullanılır

Kış dönemi boyunca kış lastiği sürekli kullanılır mı? Cevabı kesinlikle hayır olan bu soru büyük problemler meydana gelmesine yol açabilmektedir. Her lastiğin üzerinde üretim tarihi bulunmaktadır. Genel olarak farklı kullanım ömürlerine sahip olan lastikler kullanım sürecine de bağlu olarak değişiklik göstermektedir. Bu sebeple lastikleri kontrol etmeli ve durumunu gözden geçirdikten sonra aracınızı monte etmelisiniz. Kullanılamayacak olan kış lastikleri şu şekilde öne çıkmaktadır; Lastik üzerinde meydana gelen çatlamalar Kullanım ömrü dolmuş olan lastikler Gerekli yüzey...

Rehbere git

Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler

Yukarıdaki durumlara dikkat ederek zorlu kış şartları boyunca aracınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz bu durumlar aracınızın sağlığını koruyup ömrünü uzatacaktır. Aynı zamanda sürüş esnasında da sizlere büyük konfor sağlayacaktır.

Rehbere git
Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler
Kusurlu Amortisör Muayeneye engel mi?

Kusurlu Amortisör Muayeneye engel mi?

Kusurlu amortisör sistemleri muayene sırasında oldukça zor kontrol edilen bileşenlerden biridir. Zaman zaman kusurların anlaşılamaması gibi durumlar meydana gelmektedir. Bu gibi durumlar muayeneden sorunsuz bir şekilde geçmenizi sağlasa da muayene sonrası ilk iş olarak araç kontrol edilmeli ve arızalı olan sistemler tamir ettirilmelidir. Araç içi ve dışı trafik güvenliğinde son derece büyük öneme sahip olan amortisörler düzenli olarak kontrol edilmelidir. Günümüzde bazı kişiler tarafından suistimal edilen muayene sisteminde patlak amortisörlü araçlar da muayeneyi geçebilmek...

Rehbere git

Yağmurlu Havalarda Güvenli Sürüş Önerileri

Yağmurlu havalarda güvenli sürüş pek çok açıdan zorlayıcı olabiliyor. Özellikle zeminin ıslak ve kaygan olması pek çok sürücü için zorlayıcı olduğu gibi istenmeyen sonuçlar da meydana gelebiliyor. Bunun gibi değişken hava şartlarında her zamankinden daha dikkatli ve kontrollü araç sürüşü hem sizi hem de diğer sürücüleri tehlikelerden uzak tutuyor. Özellikle araç sürüşü esnasında dikkatli olmak ve her koşulda odaklanmak çok önemlidir. Aksi halde istenmeyen sonuçlar meydana gelebilir. Zaten zor olan sürüş bir de aracın periyodik bakım gibi eksiklikleri söz konusu olduğunda da...

Rehbere git
Yağmurlu Havalarda Güvenli Sürüş Önerileri