Bahar Bakımları

Bahar Bakımları

Bahar ayları araçların teknik teçhizatı açısından pek çok risk faktörü içerir. Polen ve rüzgar etkeni özellikle filtreleme sistemlerinin hasar almasına neden olabilir.

Bu durumdan en şekilde etkilenmesi için araçların bahar bakımı uygulamaları uzman ekipler tarafından yapılmalıdır. Araç sahiplerinin periyodik bakım uygulamaları kapsamında takip etmesi gereken bahar bakımında yapılan işlemlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Filtre sistemleri kontrolü/değişimi
  • Sıvı kontrolleri/değişimi
  • Lastik kontrolü/değişimi
  • Elektrik elektronik sistemleri kontrolü/bakımı
  • Akü performans ölçümü/ bakımı
  • Fren sistemleri kontrolü/ bakımı
Bahar bakımı uygulamaları sayesinde araçların mevsim öncesi koşullara uygun hazırlanması sağlanır. Bahar aylarında yoğun polen miktarı filtreleme sistemlerinin yıpranmasına neden olabilir. Dolayısıyla mevsim öncesi öncül bakımlar yapılarak aracın maksimum verimle çalışması sağlanır.
Ara bakımların yapılması ağır bakım uygulamalarında ortaya çıkabilecek sorunları azaltabilir. Sonuç olarak da genel bakım uygulamalarında maliyetli yapım işlemleri gerekmez. Düzenli bakım yapılması her araç için kullanım ömrünü uzatan ve performansı arttıran bir unsurdur. Bahar bakımı da bu uygulamalardan biridir.

Periyodik Bakım Uygulamaları

Araçların belirli zaman aralıklarıyla bakıma alınması işlemine periyodik bakım adı verilir. Periyodik bakımlar zaman bazlı ve Km bazlı bakımlar olarak iki temel hizmet kategorisine ayrılır. Km başı bakımlarda motor performansının değerlendirilmesi ve ana çalışma düzeneklerinin bakımının yapılması sağlanır. Bahar bakımı gibi mevsimsel bakımlarda ise aracın mevsim koşullarına karşı korumalı bir çalışma düzeneğiyle, yüksek performans sergilemesi için işlemler yapılır. Periyodik bakım için Sancaktepe oto servis noktamıza davetlisiniz.

Bahar Bakımı ve Önemi

Mevsimsel bakımlar arasında oldukça önemli bir yere sahip olan bahar bakımı, filtreleme sistemlerinin performansı için son derece kritik uygulamalar içerir. Polen yoğunluğunun pik noktaya ulaştığı bahar mevsiminde motor performansının korunması için öncül bakımlar bu uygulamalar sayesinde gerçekleştirilir.

Yabancı maddelere ve polenlere karşı koruyucu görevindeki filtrelerin durumu gözden geçirilerek gerekli hallerde değişim yapılır. Ayrıca lastik kontrollerinin ve elektrik sistemlerinin de bakıma alındığı bu uygulamalar genel kullanım performansını arttırmaktaki en etkin işlemleri içerir. Araç sahiplerinin bakım hizmetlerinde profesyonel hizmet sağlayıcılar tarafından sunulan bakım uygulamalarını tercih etmeleri; işlem güvenliğinin ve kullanım garantisinin sağlanması için oldukça önemlidir. Derm Otomotiv Sancaktepe Oto Bahar Bakım Servisi, Samandıra Araç bahar bakımı işlemleriniz için servisimizden randevu alabilirsiniz. Sancaktepe oto aydınlatma bakımı konusunda en iyi servisler arasındadır.

       Diğer Bakım Türleri ise;

İlgili Konular

Müşür Arızası

Müşür Arızası

Rehbere git

Yağmurlu Havalarda Güvenli Sürüş Önerileri

Yağmurlu havalarda güvenli sürüş pek çok açıdan zorlayıcı olabiliyor. Özellikle zeminin ıslak ve kaygan olması pek çok sürücü için zorlayıcı olduğu gibi istenmeyen sonuçlar da meydana gelebiliyor. Bunun gibi değişken hava şartlarında her zamankinden daha dikkatli ve kontrollü araç sürüşü hem sizi hem de diğer sürücüleri tehlikelerden uzak tutuyor. Özellikle araç sürüşü esnasında dikkatli olmak ve her koşulda odaklanmak çok önemlidir. Aksi halde istenmeyen sonuçlar meydana gelebilir. Zaten zor olan sürüş bir de aracın periyodik bakım gibi eksiklikleri söz konusu olduğunda da...

Rehbere git
Yağmurlu Havalarda Güvenli Sürüş Önerileri
Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Rehbere git

Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler

Yukarıdaki durumlara dikkat ederek zorlu kış şartları boyunca aracınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz bu durumlar aracınızın sağlığını koruyup ömrünü uzatacaktır. Aynı zamanda sürüş esnasında da sizlere büyük konfor sağlayacaktır.

Rehbere git
Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler