Boya
Boya

Boya

Araçların hava koşulları ve kullanım şartlarıyla direkt olarak etkileşim kuran malzemelerinden biri boyalardır.

Araç boyaları hem koruma hem de estetik görünüm açısından tüm aracı kaplayan kimyasal malzemelerdir. Bu malzemelerin kullanım şartları ve hava koşullarının yarattığı riskler sebebiyle yıpranması, hasar kaynaklı olarak formunu kaybetmesi bakım işlemlerine ihtiyaç duyulmasına neden olabilir. Sancaktepe oto boya hizmetleri ile kaliteli onarım ve bakım işlemlerinin kapsamlı şekilde uygulanması sağlanır. 
 
Oto boya bakımı rutin olarak yapılan kontroller ve destekleyici kimyasallarla sağlanabilir. Ancak oto boyaların en çok servis desteği alma sebebi, hasar kaynaklı düzeltmelerdir. Bu düzeltme işlemleri için de araç boyalarının nitelik ve tür değerlerine hakim, hasar onarım konusunda uzman firmalarla çalışmak gerekir. Sancaktepe oto boya hizmetleri; hem rutin bakım hem de hasar kaynaklı onarımlarda profesyonel hizmet kriterlerini eksiksiz biçimde karşılar.
 

Oto Boya Bakımı

Oto boya bakımı genelde dış kaynaklı hasarlardan kaynaklanan yıpranmalar sebebiyle ihtiyaç duyulan bir işlemdir. Mevsim şartları, sert darbe, güneş yanığı, yanlış kimyasal bakım uygulaması gibi sebepler araçlarda boya bakım ve onarım işlemleri yapmayı gerektirir. Araç sahiplerinin bu sorunlarla karşılaşması halinde firma desteği için uzmanlardan yardım alması önemlidir. Sancaktepe oto boya hizmetleri tarafından da sunulan boya bakımında firma tercih kriterleri şu şekilde sıralanabilir:
 
Alan uzmanlığı
Boya bakım kategori hizmetleri
Hasarlı boya onarım hizmetleri
Profesyonel ekipman desteği
Orijinal malzeme kullanımı
 
Her araç bakım kategorisinde olduğu gibi oto boya hizmetlerinde de orijinal materyal ve uzman ekipman desteğinin önemi büyüktür. Bu nedenle araç sahipleri Sancaktepe oto boya gibi alanda uzman hizmet sağlayıcılarla çalışmalıdır. Böylece hem işlem güvenliği hem de maliyet tasarrufu sağlanabilir.
 

Sancaktepe Oto Boya Hizmetleri

Sancaktepe oto boya hizmetleri araçlarda hasar, yıpranma, kullanım kaynaklı onarım işlemlerinden; rutin bakım işlemlerine kadar tüm uygulamaları işlem garantisi dahilinde gerçekleştirir. Böylece uzun ömürlü ve dayanıklı boya kullanımları için uygun zemin oluşturulur. Boya performansını güçlendiren, yıpranma ve hasar sebepli form bozulmalarına karşı koruyan bu uygulamalar, alan uzmanlığı ve sektörel deneyim gerektirir.
 

Komple Araç Boyama

Komple araç boyama işlemi bir aracın baştan sona yeni ve muazzam bir görüntüye kavuşmasını sağlar. Genellikle sürtünme, çizilme ve kaza etkisi ile bazı parçaların değişimi veya tamiri söz konusu olur. Tamir ve değişimin son noktası olarak boya işlemi devreye girerken, bu konuda orijinal çalışmaların araç kalitesine büyük katkısı söz konusu olur. Komple olarak boyama işlemi yapıldığında ise bir aracın orijinal ve muazzam görüntüsünü oluşturmak söz konusu olur. Doğru renk tercihi ve doğru boya konusunda güvenilir servis desteği, istek ve ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak çözümler yaratır. Servis istasyonlarımız çok modern, donanımlı ve ergonomik yapıdadır. Boya atölyemiz ise her türlü boyayı en uygun şartlarda uygulamak için yeterli yapıya sahiptir. Aracınızın baştan sona kusursuz bir görüntüye kavuşmasını istiyorsanız, boya konusunda servisimizin hizmet çözümlerini mutlaka değerlendirmelisiniz. Kaliteli, orijinal ve doğru kalınlıkta boya seçenekleri bir aracın maddi manevi performansını çok olumlu şekilde etkileyecektir. Boya öncesi yapılan işlemler ve boya sonrasındaki kusursuz sonuçlar, aracınıza büyük bir maddi değer kazandıracaktır.

İlgili Konular

Kusurlu Amortisör Muayeneye engel mi?

Kusurlu Amortisör Muayeneye engel mi?

Kusurlu amortisör sistemleri muayene sırasında oldukça zor kontrol edilen bileşenlerden biridir. Zaman zaman kusurların anlaşılamaması gibi durumlar meydana gelmektedir. Bu gibi durumlar muayeneden sorunsuz bir şekilde geçmenizi sağlasa da muayene sonrası ilk iş olarak araç kontrol edilmeli ve arızalı olan sistemler tamir ettirilmelidir. Araç içi ve dışı trafik güvenliğinde son derece büyük öneme sahip olan amortisörler düzenli olarak kontrol edilmelidir. Günümüzde bazı kişiler tarafından suistimal edilen muayene sisteminde patlak amortisörlü araçlar da muayeneyi geçebilmek...

Rehbere git

Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler

Yukarıdaki durumlara dikkat ederek zorlu kış şartları boyunca aracınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz bu durumlar aracınızın sağlığını koruyup ömrünü uzatacaktır. Aynı zamanda sürüş esnasında da sizlere büyük konfor sağlayacaktır.

Rehbere git
Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler
Kış Lastiği Ne zamana kadar kullanılır

Kış Lastiği Ne zamana kadar kullanılır

Kış dönemi boyunca kış lastiği sürekli kullanılır mı? Cevabı kesinlikle hayır olan bu soru büyük problemler meydana gelmesine yol açabilmektedir. Her lastiğin üzerinde üretim tarihi bulunmaktadır. Genel olarak farklı kullanım ömürlerine sahip olan lastikler kullanım sürecine de bağlu olarak değişiklik göstermektedir. Bu sebeple lastikleri kontrol etmeli ve durumunu gözden geçirdikten sonra aracınızı monte etmelisiniz. Kullanılamayacak olan kış lastikleri şu şekilde öne çıkmaktadır; Lastik üzerinde meydana gelen çatlamalar Kullanım ömrü dolmuş olan lastikler Gerekli yüzey...

Rehbere git

Yağmurlu Havalarda Güvenli Sürüş Önerileri

Yağmurlu havalarda güvenli sürüş pek çok açıdan zorlayıcı olabiliyor. Özellikle zeminin ıslak ve kaygan olması pek çok sürücü için zorlayıcı olduğu gibi istenmeyen sonuçlar da meydana gelebiliyor. Bunun gibi değişken hava şartlarında her zamankinden daha dikkatli ve kontrollü araç sürüşü hem sizi hem de diğer sürücüleri tehlikelerden uzak tutuyor. Özellikle araç sürüşü esnasında dikkatli olmak ve her koşulda odaklanmak çok önemlidir. Aksi halde istenmeyen sonuçlar meydana gelebilir. Zaten zor olan sürüş bir de aracın periyodik bakım gibi eksiklikleri söz konusu olduğunda da...

Rehbere git
Yağmurlu Havalarda Güvenli Sürüş Önerileri