Elektronik Arıza

Elektronik Arıza

Yeni nesil araç bakım işlemleri arasında en önemli hizmet kategorilerinden biri olan elektronik arıza tespiti araçların kullanım performanslarını yakından ilgilendirir.

Motor çalışma düzeneğinden kabin için yönetim sistemlerine, aydınlatma sistemlerinden klima aksamlarına kadar sayısız bölümde elektronik teçhizatın yer alması; elektronik bakım işlemlerinin önemi arttırmaktadır. Bu nedenle profesyonel şekilde planlanmış ve bilgisayarlı ölçümler kullanılarak yapılan elektronik arıza tespiti için, uzman hizmet sağlayıcılar tercih edilmelidir.

Oto Bakım Periyotları

Araç kullanımında sürüş güvenliği ve konfor kriterlerinin karşılanması düzenli bakım işlemlerinin yapılmasıyla mümkündür. Dolayısıyla iç ve dış aksamlardan motor performansına kadar tüm bölümlerin onarım/ sorun tespit işlemlerini içeren periyodik bakım uygulamalarına özen gösterilmelidir. Elektronik arıza tespiti işlemlerinden motor performansına, mevsimsel bakımlardan yönetim sistemleri kontrolüne kadar belirli aralıklarla yapılan oto bakım periyotları şu şekilde sıralanabilir:

  • Km başı bakımlar
  • Yaz bakımları
  • 15 adım kontrol uygulamaları

Öncül hazırlıkların gerçekleştirildiği mevsimsel bakımlar sürüş güvenliği ve konforu kriterlerinin karşılanması adına hayati önem taşır. Elektronik arıza tespiti uygulamalarını da kapsayan periyodik bakımlarda; aydınlatmadan akü aksamlarına değin pek çok bölüm uzmanlar tarafından teste tabi tutulur ve performans ölçümü yapılır. Hasar ve sorun tespiti sonrası onarım planlamaları alanda uzman hizmet sağlayıcılar tarafından gerçekleştirilmelidir. Böylece işlem güvenliği ve uygulama sonrası garanti koşulları sağlanabilir.

Elektronik Arıza Tespiti Uygulamaları

Elektronik sistemlerin arızalanması sonucu araç kullanımında ciddi aksaklıklar yaşanabilir. Bu arızaların tespitinde özel bilgisayar tespit programları kullanılarak raporlama yapılır. Elde edilen bilgiler ışığında araçta yaşanan elektronik sistem sorunlarının listesi çıkarılır. Böylece geleneksel yöntemlerin aksine aksamların çıkarılmasına gerek kalmadan, araçta fiziki hasar ve yıpranmalara sebep olmadan elektronik arıza tespitiyapılabilir.

Oto elektrik ve elektronik sistemlerin bakım ve onarımı için yapılan planlamaların profesyonel kapsamda olması için araç sahiplerinin uzman hizmet firmalarını tercih etmesi gerekir. Yeni nesil araç bakım uygulamaları kapsamında elektronik sistemlerin karşılaşabileceği tüm arıza ve hasarlara yönelik tespit uygulamaları profesyonel ekipman kullanımıyla tespit edilebilmektedir. Bu hizmetlerin nitelikli şekilde alınması adına yetkili firmaların uzman desteğinden yararlanılmalıdır. Derm Otomotiv Bosch Car Service Sancaktepe Elektronik Arıza Tespit, Samandıra Elektronik Arıza bulma ve tamir etme servisi olarak sizlere çözümler sunmaktayız.

Araç güvenlik sistemleri bakımı hakkında detaylı bilgi için bizi arayın.

İlgili Konular

Müşür Arızası

Müşür Arızası

Rehbere git

Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler

Yukarıdaki durumlara dikkat ederek zorlu kış şartları boyunca aracınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz bu durumlar aracınızın sağlığını koruyup ömrünü uzatacaktır. Aynı zamanda sürüş esnasında da sizlere büyük konfor sağlayacaktır.

Rehbere git
Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler
Kusurlu Amortisör Muayeneye engel mi?

Kusurlu Amortisör Muayeneye engel mi?

Kusurlu amortisör sistemleri muayene sırasında oldukça zor kontrol edilen bileşenlerden biridir. Zaman zaman kusurların anlaşılamaması gibi durumlar meydana gelmektedir. Bu gibi durumlar muayeneden sorunsuz bir şekilde geçmenizi sağlasa da muayene sonrası ilk iş olarak araç kontrol edilmeli ve arızalı olan sistemler tamir ettirilmelidir. Araç içi ve dışı trafik güvenliğinde son derece büyük öneme sahip olan amortisörler düzenli olarak kontrol edilmelidir. Günümüzde bazı kişiler tarafından suistimal edilen muayene sisteminde patlak amortisörlü araçlar da muayeneyi geçebilmek...

Rehbere git

Motor Neden Yağ Yakar?

Araç sahipleri için, motorun yağ yakması, hem kafa karıştırıcı hem de endişe verici bir durum olabilir. Motor yağı, motorun sorunsuz ve verimli çalışması için hayati öneme sahiptir ve yağın yanması, ciddi motor sorunlarının habercisi olabilir. Motorun yağ yakmasının birçok nedeni olabilir, bu nedenler hem basit bakım eksikliklerinden hem de daha ciddi mekanik sorunlardan kaynaklanabilir. Motorun neden yağ yaktığını, şanzıman yağ kaçağının olası nedenlerini ve aracınızın yağ yakmasının potansiyel sonuçlarını inceleyeceğiz. Böylece, bu yaygın sorunun üstesinden gelmek için ge...

Rehbere git
Motor Neden Yağ Yakar?