Göçük Düzeltme
Göçük Düzeltme

Göçük Düzeltme

Sancaktepe göçük düzeltme işlemlerinden sorumlu olan servis, hasarlı araçların tamir ve onarımından sorumludur.

Göçük düzeltme; Dış darbeler sonucunda kaportada meydana gelen ve boyanın zarar görmediği kaporta göçüklerini özel alet ve ekipmanlar ile düzeltilme işlemidir. Aracın kaporta aksamları üzerinde oluşan ve boyanın işlemler sonucunda zarar görmediği durumlarda oluşan hasarların, geleneksel yöntemler kullanılarak kaporta düzeltme ve boya uygulaması yapılmadan giderilmesi işlemini kapsamaktadır.
 
Büyük ve küçük ölçekli park hasarları, aracın mevcut boyasına zarar vermediyse, özel onarım teknikleri ile düzeltilerek eski görüntüsüne getirilmektedir. Mini onarım uygulamaları sayesinde çarpılma, çarpma ve park hasarları gibi kaporta üzerinde meydana gelebilecek, teknik olarak sorunun boyutu ne olursa olsun boyasız düzeltilebilecek tüm hasarlar aracın orijinalliği bozulmadan uygulanmaktadır.
 

Boyasız Göçük Düzeltme İşleminin Faydaları

1.      Boyasız göçük düzeltme işlemi teknik açısından aracın orijinal görüntüsüne kavuşmasına sağlar.
2.      İşlemler sırasında özel ekipmanlar kullanılmakta ve bu sayede aracın hasar alması önlenmektedir.
3.      Sancaktepe göçük düzeltme işlemleri aracın değer kaybetmesine yol açmaz.
4.      Araç göçük düzeltme işlemi araç sahiplerinin, ileriki zamanda karşısına çıkacak yüksek maliyetlerin oluşmasını engeller.
 

Göçük Düzeltme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kaporta göçük düzeltme işlemleri, konuda uzman ve daha önce benzer sorunlarla ilgilenmiş deneyimli kişiler tarafından yapılmaktadır.
İşlem, titizlik ve uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Öncelikle üzerinde göçük bulunan bölümünün arkasına, hasarın çap, derinlik ve şekline göre uygun ekipmanlar ile ulaşılarak dışa doğru masaj hareketleri yapılarak göçük işlemi düzeltilir. Dünyada üretilen araçların panel arkalarına değebilme oranı %85-%90 dır.
 
Göçük düzeltme işlemlerinde aracın panel arkasına ulaşılamayan veya arkası kapalı bölgeler için örneğin, kapı direkleri, çamurluk gibi bölümlerde yüksek Sancaktepe göçük düzeltme servisi tarafından onarılmaktadır.
 
Göçük düzeltme işleminde etkili ve doğru bir sonuç alabilmek için sacın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir. Daha önce hasar almış, macunlanıp boyanmış saç veya benzer alaşımlı paneller üzerinde meydana gelen göçüklerin giderilmesinde bu onarım teknikleri kullanılmamaktadır. Çünkü bu işlem sonrasında macun ve boyanın çatlama ihtimali oldukça yüksektir.
 

İlgili Konular

Kusurlu Amortisör Muayeneye engel mi?

Kusurlu Amortisör Muayeneye engel mi?

Kusurlu amortisör sistemleri muayene sırasında oldukça zor kontrol edilen bileşenlerden biridir. Zaman zaman kusurların anlaşılamaması gibi durumlar meydana gelmektedir. Bu gibi durumlar muayeneden sorunsuz bir şekilde geçmenizi sağlasa da muayene sonrası ilk iş olarak araç kontrol edilmeli ve arızalı olan sistemler tamir ettirilmelidir. Araç içi ve dışı trafik güvenliğinde son derece büyük öneme sahip olan amortisörler düzenli olarak kontrol edilmelidir. Günümüzde bazı kişiler tarafından suistimal edilen muayene sisteminde patlak amortisörlü araçlar da muayeneyi geçebilmek...

Rehbere git

Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler

Yukarıdaki durumlara dikkat ederek zorlu kış şartları boyunca aracınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz bu durumlar aracınızın sağlığını koruyup ömrünü uzatacaktır. Aynı zamanda sürüş esnasında da sizlere büyük konfor sağlayacaktır.

Rehbere git
Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler
Kış Lastiği Ne zamana kadar kullanılır

Kış Lastiği Ne zamana kadar kullanılır

Kış dönemi boyunca kış lastiği sürekli kullanılır mı? Cevabı kesinlikle hayır olan bu soru büyük problemler meydana gelmesine yol açabilmektedir. Her lastiğin üzerinde üretim tarihi bulunmaktadır. Genel olarak farklı kullanım ömürlerine sahip olan lastikler kullanım sürecine de bağlu olarak değişiklik göstermektedir. Bu sebeple lastikleri kontrol etmeli ve durumunu gözden geçirdikten sonra aracınızı monte etmelisiniz. Kullanılamayacak olan kış lastikleri şu şekilde öne çıkmaktadır; Lastik üzerinde meydana gelen çatlamalar Kullanım ömrü dolmuş olan lastikler Gerekli yüzey...

Rehbere git

Yağmurlu Havalarda Güvenli Sürüş Önerileri

Yağmurlu havalarda güvenli sürüş pek çok açıdan zorlayıcı olabiliyor. Özellikle zeminin ıslak ve kaygan olması pek çok sürücü için zorlayıcı olduğu gibi istenmeyen sonuçlar da meydana gelebiliyor. Bunun gibi değişken hava şartlarında her zamankinden daha dikkatli ve kontrollü araç sürüşü hem sizi hem de diğer sürücüleri tehlikelerden uzak tutuyor. Özellikle araç sürüşü esnasında dikkatli olmak ve her koşulda odaklanmak çok önemlidir. Aksi halde istenmeyen sonuçlar meydana gelebilir. Zaten zor olan sürüş bir de aracın periyodik bakım gibi eksiklikleri söz konusu olduğunda da...

Rehbere git
Yağmurlu Havalarda Güvenli Sürüş Önerileri