Kaporta
Kaporta

Kaporta

İstanbul oto kaporta servisi deyince akla ilk gelen isim Sancaktepe kaporta servisi gelmektedir. Servis, her marka model aracın kaportasında meydana gelen göçükleri düzeltme, hasarlara neden olan sorunları çözüm üreten servis, alanında uzman ve yetkili bayilerdendir.

Sancaktepe kaporta boya servisinde kendi alanlarında uzman, yılların tecrübesine sahip ustalar bulunmakta ve araçlarda oluşan sorunlar hızlı ve kaliteli bir şekilde çözüme kavuşmaktadır.
 
Kaporta; bir otomobilin dış kısmını oluşturan saç görünümlü metaldir. Ön ve arka kaputlar, aracın ön kısmını ve çamurluklar bir aracın kaporta bölümünü oluşturmaktadır. Bir aracın hareket etmesini sağlayan motor şanzımanın, direksiyon, koltuklarını ve tavanı gibi iç döşemeler kaportaya sabitlenerek oluşturulmaktadır.
 
Kaportanın sadece aracın iç aksamlarını koruduğunu söylemek yeterli bir tanım olmayacaktır. Çünkü kaporta bölümü, aracın dış görüntüsünü oluşturan parçalar arasında yer almaktadır.
 
Araç kaza yaptığında kaporta aracı ciddi manada korumaktır. Ağırlığı nedeniyle kaza anında oluşan baskı, karşı tarafın alacağı hasarın da boyutunu etkilemektedir. Kompozit bir yapı olan karbon fiber ince ve hafif bir yapıda olmasına rağmen çelikten daha güçlü ve sert dayanma özelliğine sahiptir. Trafik kazası esnasında hem aracın hem de sürücülerin daha az hasar almasını yardımcı olmaktadır.
 

Kaporta Hasarı Onarılır Mı?

Bir kaza veya darbe sonucunda hasar olan kaportanın onarımı pek çok servis tarafından yapılmaktadır. Kaportanın hasar alan bölgesinin çıkarılması ve sorunsuz yeni parça değiştirilmesi araç sahiplerinin tercih ettiği seçenekler arasındadır.
Kaportanın yenisiyle değiştirilmesi günümüzde satış işlemleri sırasında aracın değerine etki etmektedir. Aracın değer kaybetmesini istemeyen sürücüler, kaporta değişimi yerine kaportanın hasarını onarmayı ve boyamayı tercih etmektedir.
 

Kaporta Hasarlı Araçlar Satın Alınır Mı?

Günümüzde pek çok araçta kaporta hasarı meydana gelmiş ve araç aldığı bakımlarla eski haline getirilmiştir. Bu anlamda kaporta da meydana gelen hasarın boyutu göz önünde bulundurularak araç satışı yapılmalıdır. Hasarlı aracı alacak kişi, aracı daha uygun maliyete almak veya kendi tanıdığı bayi üzerinden aracı yenilemek isteyebilir. Bu anlamda bir aracın kaportasında meydana gelen hasarlarda bile o aracın satın alınması mümkündür. Sancaktepe kaporta servisi kaliteli bakım onarım işlemleri için doüru adrestir.
 

İlgili Konular

Uzun Yola Çıkmadan Önce Araç Bakımı

Uzun Yola Çıkmadan Önce Araç Bakımı

Rehbere git

Kış Lastiği Ne zamana kadar kullanılır

Kış dönemi boyunca kış lastiği sürekli kullanılır mı? Cevabı kesinlikle hayır olan bu soru büyük problemler meydana gelmesine yol açabilmektedir. Her lastiğin üzerinde üretim tarihi bulunmaktadır. Genel olarak farklı kullanım ömürlerine sahip olan lastikler kullanım sürecine de bağlu olarak değişiklik göstermektedir. Bu sebeple lastikleri kontrol etmeli ve durumunu gözden geçirdikten sonra aracınızı monte etmelisiniz. Kullanılamayacak olan kış lastikleri şu şekilde öne çıkmaktadır; Lastik üzerinde meydana gelen çatlamalar Kullanım ömrü dolmuş olan lastikler Gerekli yüzey...

Rehbere git
Kış Lastiği Ne zamana kadar kullanılır
Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Rehbere git

Yağmurlu Havalarda Güvenli Sürüş Önerileri

Yağmurlu havalarda güvenli sürüş pek çok açıdan zorlayıcı olabiliyor. Özellikle zeminin ıslak ve kaygan olması pek çok sürücü için zorlayıcı olduğu gibi istenmeyen sonuçlar da meydana gelebiliyor. Bunun gibi değişken hava şartlarında her zamankinden daha dikkatli ve kontrollü araç sürüşü hem sizi hem de diğer sürücüleri tehlikelerden uzak tutuyor. Özellikle araç sürüşü esnasında dikkatli olmak ve her koşulda odaklanmak çok önemlidir. Aksi halde istenmeyen sonuçlar meydana gelebilir. Zaten zor olan sürüş bir de aracın periyodik bakım gibi eksiklikleri söz konusu olduğunda da...

Rehbere git
Yağmurlu Havalarda Güvenli Sürüş Önerileri