Kusurlu Amortisör Muayeneye engel mi?

Kusurlu Amortisör Muayeneye engel mi?

Kusurlu amortisör sistemleri muayene sırasında oldukça zor kontrol edilen bileşenlerden biridir. Zaman zaman kusurların anlaşılamaması gibi durumlar meydana gelmektedir. Bu gibi durumlar muayeneden sorunsuz bir şekilde geçmenizi sağlasa da muayene sonrası ilk iş olarak araç kontrol edilmeli ve arızalı olan sistemler tamir ettirilmelidir. Araç içi ve dışı trafik güvenliğinde son derece büyük öneme sahip olan amortisörler düzenli olarak kontrol edilmelidir.

Günümüzde bazı kişiler tarafından suistimal edilen muayene sisteminde patlak amortisörlü araçlar da muayeneyi geçebilmektedir. Bu durum tekrar gözden geçirilmeli ve amortisörler konusunda detaylı bir inceleme yapılmalıdır. Teknik servis desteği ve amortisör sisteminin kontrolü için servisimizin sunduğu tüm hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Kusurlu Amortisör Muayeneye engel mi?

Kusurlu Amortisör Nasıl Anlaşılır?

Kusurlu Amortisör Nasıl Anlaşılır?

Patlak amortisör sistemleri şu şekilde fark edilebilmektedir;

  • Tümseklerde darbenin absorbe edilmemesi
  • Amortisör sisteminden gelen sesler
  • Patlamış olan amortisörlerin kitlenmesi ve esneklik gösterememesi
  • Tekerleklerden gelen darbelerin direk olarak araca iletilmesi

Genel olarak şoförler tarafından rahatlıkla fark edilen amortisör durumu aynı zamanda düzenli olarak teknik servisler içerisinde kontrol edilmelidir. Muayeneler dışında da kontrol edilmesi gereken amortisör sistemi trafik içerisinde can ve mal güvenliğini sağlamak için çok büyük önem taşımaktadır. Araç sürüş konforunu da büyük ölçüde etkileyen amortisör sisteminde sistem bileşenleri kontrol edilmeli ve arızalı parçalar yenileriyle değiştirilmelidir.

Kusurlu Amortisör Nasıl Anlaşılır?

Muayene Öncesi Amortisör Kontrolü

Muayene Öncesi Amortisör Kontrolü

Araç muayenesi esnasında dikkatle kontrol edilen sistemlerden bir diğeri ise amortisörlerdir. Aracın kullanımı açısından büyük önem taşıyan amortisörler kusurlu olabilmekte ve arıza verebilmektedir. Bu gibi durumlarda güvenilir teknik servislerden destek alınmalı ve muayene öncesi bu durum ortadan kaldırılmalıdır. Muayeneden içerisinde genel olarak detaylı bir şekilde kontrol edilemeyen amortisör sistemleri muayeneden geçebilse de bu durum büyük risk ve tehlike arz etmektedir. Muayene istasyonlarında detaylı bir şekilde kontrol edilemediğinden dolayı zaman zaman amortisörü patlak ve problemli olan araçlar muayeneden geçebilmektedir. Bu durum ne kadar doğru olmasa da muayene sistemine dikkat etmeden kendiniz ve diğer insanların sağlığı için amortisör sistemini tamir ettirmeli ve stabil bir şekilde kullanmalısınız.

Muayene Öncesi Amortisör Kontrolü