Lastik & Rot Balans
Araç Güvenlik

Lastik & Rot Balans

Araçlar için son derece büyük bir öneme sahip olan lastik ve balans değişimi & onarımı servisimizde kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Tüm boyut ve modellerde tekerleklere işlem yapabilmekteyiz. Sahip olduğumuz donanım sayesinde son derece hassas ölçümler yapabilmekte ve buna bağlı olarak tekerleğinizin son derece stabil bir şekilde çalıştığına emin olabilirsiniz. Gerekli olan tüm kontroller lastiğiniz için yapılmakta ve lastiğinizde herhangi bir problem var ise onarım işlemleri başlatılmaktadır. Bu sayede lastiklerinizi değiştirmek zorunda kalmadan kullanmaya devam edebilirsiniz. Onarım işlemleri için son derece özenle çalışan ekip arkadaşlarımız işlem sonrası kontrolleri de sağlamaktadır.

Balans Ayarının Önemi

Balans ayarı genel olarak lastikler üzerinde yapılan denge işlemidir. Çeşitli ağırlık eklentileri ile tüm lastiklerin aynı denge üzerinde çalışması sağlanır. Bu işlem yapılırken süreçşu şekilde işlemektedir;

 • Tekerleğin makineye takılarak kontrollerinin yapılması
 • Tekerleğin hangi derecede ne kadar eğik bir açıda çalıştığının tespit edilmesi
 • Tekerleğin dengesinde problem var ise buna uygun şekilde kurşun eklentilerinin tekerleğe monte edilmesi
 • Denge sisteminin yeniden çalıştırılıp tekerleğin stabilitesini kontrol etmesi
Bu sayede tekerleğin herhangi bir açıdan yanlış salınım yapıp yapmadığı konusunda bilgi edinilmiş olur. Dengesizlikler sizlere yakıt tasarrufu konusunda problem yaşatırken aynı zamanda yol tutuşunu da kötüetkileyecektir.

Lastik Onarımı

Lastik onarım işlemi genel olarak lastik üzerinde oluşan ufak deformasyonlar üzerinde uygulanmaktadır. Genel olarak sağlıklı bir tercih olmasa da ufak problemler için kullanılabilen lastik onarım işlemi sizi büyük bir maliyetten kurtarmaktadır. İşinde usta kişiler tarafından özenle yapılması gereken lastik onarım işlemi servisimizde son derece kaliteli bir şekilde uygulanmaktadır. Tecrübeli takım arkadaşlarımız ve donanımlarımız sayesinde lastik onarım işlemi kusursuz bir şekilde tamamlanmaktadır. Aynı şekilde bu süreçsonrası lastiğin stabil bir şekilde kullanılabilmesi için gerekli testlerin yapılması gerekmektedir. Sistem üzerinde denenen lastik herhangi bir problem içermiyorsa araçüzerinde rahatlıkla kullanılabilir. Aynı şekilde işlem sonrası hava kaçağı olup olmadığını kontrol etmek için lastik tekrar gözden geçirilir ve ardından kullanılmaya başlanır.

Rot Balans Ayarı Hizmeti

Yolculuk yaparken canınızı araçlara emanet etmiş olursunuz. Yol güvenliği ve emniyet burada hayati önem taşır. Aracınızda yapılacak rot balans ayarı hizmeti ile hem tedbir almış olursunuz hem de aracınıza daha çok güvenebilirsiniz. Direksiyon ve tekerler arasındaki mekanik bağlantı kusursuz olarak yapılmış olmalıdır. Bu bağlantı sayesinde;
 

 • Direksiyon kontrolü %100 sağlanır.
 • Araç teker açıları tamamen uyumlu olur.
 • Araç hâkimiyeti sürücüde olur.
 • Lastikler daha az yıpranır.
 • Aracın savrulma riski düşer.
 • Araç hızlandıkça sarsıntı artmaz.
 • Yakıt tasarrufu sağlanır.
 • Kaza riski düşer.

Sancaktepe rot balans hizmeti çok avantajlıdır ve bu avantajı belirttiğimiz maddelerden görebilirsiniz. Servisimizden periyodik bakım hizmeti alırsanız aracınızın bu ve benzer kontrolleri zaten yapılacaktır.

 

İlgili Konular

Kış Lastiği Ne zamana kadar kullanılır

Kış Lastiği Ne zamana kadar kullanılır

Kış dönemi boyunca kış lastiği sürekli kullanılır mı? Cevabı kesinlikle hayır olan bu soru büyük problemler meydana gelmesine yol açabilmektedir. Her lastiğin üzerinde üretim tarihi bulunmaktadır. Genel olarak farklı kullanım ömürlerine sahip olan lastikler kullanım sürecine de bağlu olarak değişiklik göstermektedir. Bu sebeple lastikleri kontrol etmeli ve durumunu gözden geçirdikten sonra aracınızı monte etmelisiniz. Kullanılamayacak olan kış lastikleri şu şekilde öne çıkmaktadır; Lastik üzerinde meydana gelen çatlamalar Kullanım ömrü dolmuş olan lastikler Gerekli yüzey...

Rehbere git

Müşür Arızası

Rehbere git
Müşür Arızası
Uzun Yola Çıkmadan Önce Araç Bakımı

Uzun Yola Çıkmadan Önce Araç Bakımı

Rehbere git

Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler

Yukarıdaki durumlara dikkat ederek zorlu kış şartları boyunca aracınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz bu durumlar aracınızın sağlığını koruyup ömrünü uzatacaktır. Aynı zamanda sürüş esnasında da sizlere büyük konfor sağlayacaktır.

Rehbere git
Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler