Motor Arıza Tespit

Motor Arıza Tespit

Araçların merkezi yürütme sistemi olan motorlar zamanla yıpranmaya bağlı olarak ya da hasar kaynaklı arızalar verebilir. Bu arızaların onarımında öncelikle tespit işlemlerinin detaylı biçimde yapılması gerekir.

Motor arıza tespit işlemlerinin doğru şekilde yapılması onarım planlamalarından maksimum verim alınmasını sağlar. Aksi durumlarda arızanın tespiti için motorun parçalarına ayrılması ve arızalı bölümlerin manuel olarak tespiti gerekir. Bu durum zaman kaybına sebep olabileceği gibi planlı uygulamalar yapılmadığı takdirde farklı arızalara da yol açabilir. Sonuç olarak nokta atışı motor arıza tespit çalışmaları için alan uzmanı firmalardan hizmet alınmalıdır. Yağ ve Filtre değişimi önemini unutmamalısınız.

Motor Arıza Tespit Nasıl Yapılır?

Araç motorları bütüncül çalışma düzeneğine sahiptir. Ancak uyum içinde çalışan bu düzenek aslında onlarca farklı parçanın bir araya gelmesiyle oluşur. Dolayısıyla bu parçalar içinde herhangi birinin yaşayacağı sorun tüm sistemi etkiler. Motor arıza tespit çalışmalarında detaylı uygulamalara ihtiyaç da tam bu noktada doğmaktadır. Motor sorunlarının tespitinde uygulanan adımlardan bazıları şu şekildedir:

  • Araç motor performansı ölçülür
  • Tespit programlarının uygulandığı bilgisayar platformuna alınır
  • Araç motor performansı raporlanır
  • Varsa optimal seviyelerin altındaki değerler işaretlenir
  • Elde edilen raporlara göre motorun arızalı kısmı tespit edilir
  • Tespit edilen arızalı bölümler için onarım planı hazırlanır
İç sistemlerin herhangi birinde ya da küçük bir parçacıkta yaşanan arızanın tespiti için geleneksel sistemlerde tüm motorun parçalara ayrılması gerekirdir. Artık bu sistemin yerini akıllı tespit programları ve bilgisayarlar aldı. Dolayısıyla motor arıza tespit çalışmaları daha hızlı ve güvenilir şekilde; vakit kaybı yaşanmadan gerçekleştirilir bir hale geldi. Samandıra elektronik arıza tespiti noktamıza bekliyoruz.

Arıza Tespit Sistemleri

Motor arıza tespit çalışmalarında yapılan tetkiklerin raporlanması; yaşanan sorunların listelenmesi açısından önem taşır. Bu sayede uzman ekipler tarafından motorda yaşanan arızalı bölümler rahatlıkla tespit edilir. Ardından arızaların türü, parça ihtiyacı, değişim uygulamaları için planlamalar yapılır.

Araç sahiplerinin alanda uzman hizmet sağlayıcılarını tercih etmesi, motor bakımında garantili hizmet alabilmek açısından oldukça önemlidir. Böylece motor arıza tespit işlemlerinin tetkik ve uygulama aşamalarının tamamında garanti kapsamlı işlemler yapılır. Motor sağlığı korunur ve kullanım performansı yükseltilir. Derm Otomotiv Bosch Car Service Sancaktepe Motor Arıza Tespit Servisi, Samandıra Motor Arıza Tespiti işlemleriniz için sizlere profesyonel ekiplerimiz yardımcı olacaktır. Sancaktepe oto servis noktamıza bekleriz.

İlgili Konular

Kış Lastiği Ne zamana kadar kullanılır

Kış Lastiği Ne zamana kadar kullanılır

Kış dönemi boyunca kış lastiği sürekli kullanılır mı? Cevabı kesinlikle hayır olan bu soru büyük problemler meydana gelmesine yol açabilmektedir. Her lastiğin üzerinde üretim tarihi bulunmaktadır. Genel olarak farklı kullanım ömürlerine sahip olan lastikler kullanım sürecine de bağlu olarak değişiklik göstermektedir. Bu sebeple lastikleri kontrol etmeli ve durumunu gözden geçirdikten sonra aracınızı monte etmelisiniz. Kullanılamayacak olan kış lastikleri şu şekilde öne çıkmaktadır; Lastik üzerinde meydana gelen çatlamalar Kullanım ömrü dolmuş olan lastikler Gerekli yüzey...

Rehbere git

Motor Neden Yağ Yakar?

Araç sahipleri için, motorun yağ yakması, hem kafa karıştırıcı hem de endişe verici bir durum olabilir. Motor yağı, motorun sorunsuz ve verimli çalışması için hayati öneme sahiptir ve yağın yanması, ciddi motor sorunlarının habercisi olabilir. Motorun yağ yakmasının birçok nedeni olabilir, bu nedenler hem basit bakım eksikliklerinden hem de daha ciddi mekanik sorunlardan kaynaklanabilir. Motorun neden yağ yaktığını, şanzıman yağ kaçağının olası nedenlerini ve aracınızın yağ yakmasının potansiyel sonuçlarını inceleyeceğiz. Böylece, bu yaygın sorunun üstesinden gelmek için ge...

Rehbere git
Motor Neden Yağ Yakar?
Kusurlu Amortisör Muayeneye engel mi?

Kusurlu Amortisör Muayeneye engel mi?

Kusurlu amortisör sistemleri muayene sırasında oldukça zor kontrol edilen bileşenlerden biridir. Zaman zaman kusurların anlaşılamaması gibi durumlar meydana gelmektedir. Bu gibi durumlar muayeneden sorunsuz bir şekilde geçmenizi sağlasa da muayene sonrası ilk iş olarak araç kontrol edilmeli ve arızalı olan sistemler tamir ettirilmelidir. Araç içi ve dışı trafik güvenliğinde son derece büyük öneme sahip olan amortisörler düzenli olarak kontrol edilmelidir. Günümüzde bazı kişiler tarafından suistimal edilen muayene sisteminde patlak amortisörlü araçlar da muayeneyi geçebilmek...

Rehbere git

Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Rehbere git
Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır?