Oto Aydınlatma Sistemleri

Oto Aydınlatma Sistemleri

Aydınlatma sistemleri içerisinde birçok farklı sistem yer aldığından dolayı kontrol yapılırken de tek tek bütün bu sistemlere göz geçirilmesi gerekmektedir.

Bu sistemler şu şekilde sıralanabilir;

  • Ön farlar
  • Ön farlara ek olarak uzun yol farları
  • Stop lambaları
  • Sinyal lambaları
  • Sis farları
  • Araç içi ve dışı kozmetik aydınlatmalar (plaka aydınlatması vs.)

Yukarıdaki sistemler ile birbirinden ayrılan aydınlatma sistemleri teker teker kontrol edilmelidir. Hepsinin bir başka görevi üstlendiği aydınlatma sistemleri içerisinde son derece dikkatli olunmalı ve tüm parçalar teker teker kontrol edilmelidir.

Aydınlatma Sistemleri Bakımı

Araç içerisinde bakımı sürekli olarak yapılması gereken ve son derece büyük önem taşıyan sistemlerden biri de aydınlatma sistemleridir. Bu sistemler düzenli olarak kontrol edilmeli ve herhangi bir arıza anında da yeni parçalar ile değiştirilmelidir. Günümüzde gelişen teknoloji ile halojen lambalar geride bırakılmış ve genel olarak led lambalar tercih edilmektedir. Çeşitli mercek teknolojileri gibi farklı donanımlar ile desteklenen aydınlatma sistemlerini bakımı da daha büyük önem taşımaktadır. Çok daha karmaşık bir sistem olarak çalışan bu aydınlatma sistemlerinin bakımı da son derece karışık olabilmektedir. Bu sebeple aydınlatma sistemleri konusunda uzman olan tecrübeli bir servisten hizmet temin etiğinizden emin olunuz. Sancaktepe oto aydınlatma sistemleri bakım ve onarımı için servisimize davetlisiniz. Unutmayın ki güvenliğiniz için periyodik bakım yanı sıra fren bakımı gibi güvenlik sistemi kontrolleri de sağlanmaktadır.

Aydınlatma Sistemlerinin Önemi

Aydınlatma sistemleri günümüzde özellikle gece sürüşlerinde son derece büyük önem taşımaktadır. Sürücü olarak yolun ilerisini net bir şekilde görebilmek ve yol uyarılarına dikkat edebilmek için aydınlatma sistemleri bulunmaktadır. Aynı zamanda özel zamanlarda kullanılan sis farları ve dörtlü lambaları gibi farklı tür aydınlatma sistemleri de araç içerisinde yer almaktadır. Bu tarz aydınlatma sistemleri zor şartlarda sürücüye yardımcı olarak aracı güvenli bir şekilde kullanmasını sağlamaktadır. Aydınlatma sistemleri kontrolü düzenli olarak yapılmalı ve bu şartlarda stabil bir şekilde çalışmalıdır. Aksi taktirde birçok problem ortaya çıkacaktır. Aydınlatma sistemleri içerisinde kullanılan materyaller de en az bakım ve kontrol kadar önemlidir. Araç sensörüne uygun şekilde yön değiştiren farlar karşıdan gelen araçların rahatsız olmasını engelleyerek trafik içerisindeki güvenliği arttıracaktır. Aynı zamanda halojen lambalara göre çok daha verimli şekilde çalışan yeni teknoloji lambalar tercih edilmelidir. Sancaktepe oto aydınlatma sistemleri konusunda uzmanlarımız ile hizmetinizdeyiz.

İlgili Konular

Kış Lastiği Ne zamana kadar kullanılır

Kış Lastiği Ne zamana kadar kullanılır

Kış dönemi boyunca kış lastiği sürekli kullanılır mı? Cevabı kesinlikle hayır olan bu soru büyük problemler meydana gelmesine yol açabilmektedir. Her lastiğin üzerinde üretim tarihi bulunmaktadır. Genel olarak farklı kullanım ömürlerine sahip olan lastikler kullanım sürecine de bağlu olarak değişiklik göstermektedir. Bu sebeple lastikleri kontrol etmeli ve durumunu gözden geçirdikten sonra aracınızı monte etmelisiniz. Kullanılamayacak olan kış lastikleri şu şekilde öne çıkmaktadır; Lastik üzerinde meydana gelen çatlamalar Kullanım ömrü dolmuş olan lastikler Gerekli yüzey...

Rehbere git

Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler

Yukarıdaki durumlara dikkat ederek zorlu kış şartları boyunca aracınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz bu durumlar aracınızın sağlığını koruyup ömrünü uzatacaktır. Aynı zamanda sürüş esnasında da sizlere büyük konfor sağlayacaktır.

Rehbere git
Kışın Araçta Kontrol Edilmesi Gerekenler
Kusurlu Amortisör Muayeneye engel mi?

Kusurlu Amortisör Muayeneye engel mi?

Kusurlu amortisör sistemleri muayene sırasında oldukça zor kontrol edilen bileşenlerden biridir. Zaman zaman kusurların anlaşılamaması gibi durumlar meydana gelmektedir. Bu gibi durumlar muayeneden sorunsuz bir şekilde geçmenizi sağlasa da muayene sonrası ilk iş olarak araç kontrol edilmeli ve arızalı olan sistemler tamir ettirilmelidir. Araç içi ve dışı trafik güvenliğinde son derece büyük öneme sahip olan amortisörler düzenli olarak kontrol edilmelidir. Günümüzde bazı kişiler tarafından suistimal edilen muayene sisteminde patlak amortisörlü araçlar da muayeneyi geçebilmek...

Rehbere git

Yağmurlu Havalarda Güvenli Sürüş Önerileri

Yağmurlu havalarda güvenli sürüş pek çok açıdan zorlayıcı olabiliyor. Özellikle zeminin ıslak ve kaygan olması pek çok sürücü için zorlayıcı olduğu gibi istenmeyen sonuçlar da meydana gelebiliyor. Bunun gibi değişken hava şartlarında her zamankinden daha dikkatli ve kontrollü araç sürüşü hem sizi hem de diğer sürücüleri tehlikelerden uzak tutuyor. Özellikle araç sürüşü esnasında dikkatli olmak ve her koşulda odaklanmak çok önemlidir. Aksi halde istenmeyen sonuçlar meydana gelebilir. Zaten zor olan sürüş bir de aracın periyodik bakım gibi eksiklikleri söz konusu olduğunda da...

Rehbere git
Yağmurlu Havalarda Güvenli Sürüş Önerileri