Oto Aydınlatma Sistemleri

Oto Aydınlatma Sistemleri

Aydınlatma sistemleri içerisinde birçok farklı sistem yer aldığından dolayı kontrol yapılırken de tek tek bütün bu sistemlere göz geçirilmesi gerekmektedir.

Bu sistemler şu şekilde sıralanabilir;

  • Ön farlar
  • Ön farlara ek olarak uzun yol farları
  • Stop lambaları
  • Sinyal lambaları
  • Sis farları
  • Araç içi ve dışı kozmetik aydınlatmalar (plaka aydınlatması vs.)

Yukarıdaki sistemler ile birbirinden ayrılan aydınlatma sistemleri teker teker kontrol edilmelidir. Hepsinin bir başka görevi üstlendiği aydınlatma sistemleri içerisinde son derece dikkatli olunmalı ve tüm parçalar teker teker kontrol edilmelidir.

Aydınlatma Sistemleri Bakımı

Araç içerisinde bakımı sürekli olarak yapılması gereken ve son derece büyük önem taşıyan sistemlerden biri de aydınlatma sistemleridir. Bu sistemler düzenli olarak kontrol edilmeli ve herhangi bir arıza anında da yeni parçalar ile değiştirilmelidir. Günümüzde gelişen teknoloji ile halojen lambalar geride bırakılmış ve genel olarak led lambalar tercih edilmektedir. Çeşitli mercek teknolojileri gibi farklı donanımlar ile desteklenen aydınlatma sistemlerini bakımı da daha büyük önem taşımaktadır. Çok daha karmaşık bir sistem olarak çalışan bu aydınlatma sistemlerinin bakımı da son derece karışık olabilmektedir. Bu sebeple aydınlatma sistemleri konusunda uzman olan tecrübeli bir servisten hizmet temin etiğinizden emin olunuz. Sancaktepe oto aydınlatma sistemleri bakım ve onarımı için servisimize davetlisiniz. Unutmayın ki güvenliğiniz için periyodik bakım yanı sıra fren bakımı gibi güvenlik sistemi kontrolleri de sağlanmaktadır.

Aydınlatma Sistemlerinin Önemi

Aydınlatma sistemleri günümüzde özellikle gece sürüşlerinde son derece büyük önem taşımaktadır. Sürücü olarak yolun ilerisini net bir şekilde görebilmek ve yol uyarılarına dikkat edebilmek için aydınlatma sistemleri bulunmaktadır. Aynı zamanda özel zamanlarda kullanılan sis farları ve dörtlü lambaları gibi farklı tür aydınlatma sistemleri de araç içerisinde yer almaktadır. Bu tarz aydınlatma sistemleri zor şartlarda sürücüye yardımcı olarak aracı güvenli bir şekilde kullanmasını sağlamaktadır. Aydınlatma sistemleri kontrolü düzenli olarak yapılmalı ve bu şartlarda stabil bir şekilde çalışmalıdır. Aksi taktirde birçok problem ortaya çıkacaktır. Aydınlatma sistemleri içerisinde kullanılan materyaller de en az bakım ve kontrol kadar önemlidir. Araç sensörüne uygun şekilde yön değiştiren farlar karşıdan gelen araçların rahatsız olmasını engelleyerek trafik içerisindeki güvenliği arttıracaktır. Aynı zamanda halojen lambalara göre çok daha verimli şekilde çalışan yeni teknoloji lambalar tercih edilmelidir. Sancaktepe oto aydınlatma sistemleri konusunda uzmanlarımız ile hizmetinizdeyiz.

İlgili Konular

Kusurlu Amortisör Muayeneye engel mi?

Kusurlu Amortisör Muayeneye engel mi?

Kusurlu amortisör sistemleri muayene sırasında oldukça zor kontrol edilen bileşenlerden biridir. Zaman zaman kusurların anlaşılamaması gibi durumlar meydana gelmektedir. Bu gibi durumlar muayeneden sorunsuz bir şekilde geçmenizi sağlasa da muayene sonrası ilk iş olarak araç kontrol edilmeli ve arızalı olan sistemler tamir ettirilmelidir. Araç içi ve dışı trafik güvenliğinde son derece büyük öneme sahip olan amortisörler düzenli olarak kontrol edilmelidir. Günümüzde bazı kişiler tarafından suistimal edilen muayene sisteminde patlak amortisörlü araçlar da muayeneyi geçebilmek...

Rehbere git

Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Rehbere git
Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır?
Motor Neden Yağ Yakar?

Motor Neden Yağ Yakar?

Araç sahipleri için, motorun yağ yakması, hem kafa karıştırıcı hem de endişe verici bir durum olabilir. Motor yağı, motorun sorunsuz ve verimli çalışması için hayati öneme sahiptir ve yağın yanması, ciddi motor sorunlarının habercisi olabilir. Motorun yağ yakmasının birçok nedeni olabilir, bu nedenler hem basit bakım eksikliklerinden hem de daha ciddi mekanik sorunlardan kaynaklanabilir. Motorun neden yağ yaktığını, şanzıman yağ kaçağının olası nedenlerini ve aracınızın yağ yakmasının potansiyel sonuçlarını inceleyeceğiz. Böylece, bu yaygın sorunun üstesinden gelmek için ge...

Rehbere git

Müşür Arızası

Rehbere git
Müşür Arızası