Oto Klima Tamir & Bakım

Oto Klima Tamir & Bakım

Klima bakım & onarım hizmetlerinin araç sürüş konforuna ve kullanım güvenliğine katkısı oldukça fazladır.

Klimalar mevsimsel hava şartları karşısında iç kabin ısı dengesinin sağlanması için dizayn edilen sistemlerdir. Böylece araç içi yolculuk şartlarının optimal seviyeye getirilmesi, cam buğu önlemesi yapılarak görüş alanının berraklaştırılması gibi işlevlerden faydalanılabilir. 

Klima Bakım & Onarım işlemlerinde alan yetkinliği bulunmayan kişilerin acemi müdahaleleri motor çalışma performansını etkileyecek kadar büyük sorunlara yol açabilir. Bu nedenle araç sahiplerinin klima bakımları için yetkili hizmet sağlayıcıların profesyonel hizmetlerinden yararlanması gerekir. Uzman hizmet almanın katkısı yalnızca işlem güvenliğini değil bütçe korumasını da sağlar.

Periyodik Bakım Uygulamaları

Araçların belirli zaman dilimlerinde veya Km kullanımlarında çeşitli kategorilerde bakım işlemi gördüğü uygulamalar bütününe, periyodik uygulama adı verilir. Klima Bakım & Onarım işlemlerinden elektronik aksam kontrolüne, motor sıvılarında filtre değişimine kadar sayısız işlem periyodik bakıma dahildir. Periyodik bakım uygulamaları kapsamında sunulan hizmetlerden birkaçı şu şekilde sıralanabilir:

  • Filtreleme sistemleri kontrolü/ bakımı
  • Motor performans değerlendirmeleri/ bakımı
  • Sıvı kontrolleri/ dolumu
  • Klima Bakım & Onarım işlemleri
  • Elektrik elektronik sistemleri bakımı

Oto bakım uygulamalarının düzenli şekilde ve profesyonelce gerçekleştirilmesi; ağır bakımlar sırasında ortaya çıkması muhtemel sorunları da azaltmaktadır. Böylece araçların muayene ve ekspertiz benzeri tetkiklerden geçişi sırasında da herhangi bir sorun ortaya çıkmaz. 

Periyodik bakımların tümünde araç sahiplerinin nitelikli hizmet ve orijinal malzeme kullanımına özen göstermeleri gerekir. Yan sanayi ürünleri ve acemi uygulamalarla araçların genel aksamında farklı sorunlara yol açılır. Dolayısıyla uzman desteği almak tüm periyodik bakımların ilk temel kuralıdır. Sancaktepe oto klima tamir ve bakım servisimize davetlisiniz.

Klima Bakım & Onarım İşlemleri

Klimalar kabin için optimal ısı dengesinin sağlanması için işlevsel sistemlerdir. Bu sistemlerde sağlıklı işleyiş; Klima Bakım & Onarım hizmetlerinin nitelikli olmasıyla mümkündür. Filtre kontrollerinden değişime, performans ölçümünden arıza giderilmesine kadar klima sistemleri konusunda uzman ekiplerin uygulamaları tercih edilmelidir. Kullanım konforu ve güvenliği açısından herhangi bir aksaklık yaşanmaması için bakım süreçlerinde yetkin firma hizmetleri alınarak garanti kapsamında işlemler yaptırılmalıdır. Sancaktepe oto klima tamir ve bakım hizmeti için bize ulaşın. Sancaktepe Oto Servisimizde yerinizi ayıralım.

İlgili Konular

Kusurlu Amortisör Muayeneye engel mi?

Kusurlu Amortisör Muayeneye engel mi?

Kusurlu amortisör sistemleri muayene sırasında oldukça zor kontrol edilen bileşenlerden biridir. Zaman zaman kusurların anlaşılamaması gibi durumlar meydana gelmektedir. Bu gibi durumlar muayeneden sorunsuz bir şekilde geçmenizi sağlasa da muayene sonrası ilk iş olarak araç kontrol edilmeli ve arızalı olan sistemler tamir ettirilmelidir. Araç içi ve dışı trafik güvenliğinde son derece büyük öneme sahip olan amortisörler düzenli olarak kontrol edilmelidir. Günümüzde bazı kişiler tarafından suistimal edilen muayene sisteminde patlak amortisörlü araçlar da muayeneyi geçebilmek...

Rehbere git

Yağmurlu Havalarda Güvenli Sürüş Önerileri

Yağmurlu havalarda güvenli sürüş pek çok açıdan zorlayıcı olabiliyor. Özellikle zeminin ıslak ve kaygan olması pek çok sürücü için zorlayıcı olduğu gibi istenmeyen sonuçlar da meydana gelebiliyor. Bunun gibi değişken hava şartlarında her zamankinden daha dikkatli ve kontrollü araç sürüşü hem sizi hem de diğer sürücüleri tehlikelerden uzak tutuyor. Özellikle araç sürüşü esnasında dikkatli olmak ve her koşulda odaklanmak çok önemlidir. Aksi halde istenmeyen sonuçlar meydana gelebilir. Zaten zor olan sürüş bir de aracın periyodik bakım gibi eksiklikleri söz konusu olduğunda da...

Rehbere git
Yağmurlu Havalarda Güvenli Sürüş Önerileri
Uzun Yola Çıkmadan Önce Araç Bakımı

Uzun Yola Çıkmadan Önce Araç Bakımı

Rehbere git

Kış Lastiği Ne zamana kadar kullanılır

Kış dönemi boyunca kış lastiği sürekli kullanılır mı? Cevabı kesinlikle hayır olan bu soru büyük problemler meydana gelmesine yol açabilmektedir. Her lastiğin üzerinde üretim tarihi bulunmaktadır. Genel olarak farklı kullanım ömürlerine sahip olan lastikler kullanım sürecine de bağlu olarak değişiklik göstermektedir. Bu sebeple lastikleri kontrol etmeli ve durumunu gözden geçirdikten sonra aracınızı monte etmelisiniz. Kullanılamayacak olan kış lastikleri şu şekilde öne çıkmaktadır; Lastik üzerinde meydana gelen çatlamalar Kullanım ömrü dolmuş olan lastikler Gerekli yüzey...

Rehbere git
Kış Lastiği Ne zamana kadar kullanılır