Yağmurlu Havalarda Güvenli Sürüş Önerileri

Yağmurlu Havalarda Güvenli Sürüş Önerileri

Yağmurlu havalarda güvenli sürüş pek çok açıdan zorlayıcı olabiliyor. Özellikle zeminin ıslak ve kaygan olması pek çok sürücü için zorlayıcı olduğu gibi istenmeyen sonuçlar da meydana gelebiliyor. Bunun gibi değişken hava şartlarında her zamankinden daha dikkatli ve kontrollü araç sürüşü hem sizi hem de diğer sürücüleri tehlikelerden uzak tutuyor. Özellikle araç sürüşü esnasında dikkatli olmak ve her koşulda odaklanmak çok önemlidir. Aksi halde istenmeyen sonuçlar meydana gelebilir. Zaten zor olan sürüş bir de aracın periyodik bakım gibi eksiklikleri söz konusu olduğunda daha zorlayıcı ve tehlikeli bir hal alabiliyor. Bu nedenle aracınızın ve sizin güvenliğiniz için gereken tüm bakımları düzenli olarak yaptırmaya özen göstermelisiniz.

Aracınız için gerekli olan tüm bakım, onarım, tamirat gibi servis hizmetleri için %100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamızdan yardım alabilirsiniz. Firmamıza web sitemizde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak ulaşabilirsiniz. Alanında uzman ve donanımlı ekibimiz, size hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi verecektir.

Yağmurlu Havalarda Güvenli Sürüş Önerileri

Yağmurlu Havalarda Güvenli Sürüş Nasıl Olmalıdır?

Yağmurlu Havalarda Güvenli Sürüş Nasıl Olmalıdır?

Araç kullanımında dikkatli olmak ve kurallara uymak her koşulda önemlidir. Ancak hava koşullarının değişmesi durumunda sürücülerden daha dikkatli olması ve sakin bir sürücü olması beklenir. Bu durum yalnızca sürücüyü değil aynı zamanda diğer sürücüleri, yayaları ve aracı da korur. Sizinle yağmurlu havalarda güvenli sürüş için dikkat etmeniz gerekenleri paylaşacağız. Bunlar:

  • Lastik bakımı ve gerekiyorsa değişimi yapılmalıdır.
  • Fren sistemlerinin kontrolü ve bakımı uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir.
  • Araç sileceklerinin bakımı ve cam yıkama sıvısının seviyesinin kontrolü yapılmalıdır.
  • Sağanak yağış durumunda farlarınızı yakmanız tavsiye edilen uygulamadır. 
  • Aracınızda varsa sis farlarını yakmalısınız.
  • Acil bir durum anında ne yapacağınızı önceden planlayın.
  • Suyun yüksek olduğu alanlardan geçmemeye özen gösterin.
  • Öndeki araç ile aranızda gereken mesafeyi koruyun.

Yağmurlu havalarsa güvenli sürüş esnasında havanın da koşulları nedeniyle önceki araç ile mesafe ayarlamak zor olabilir. Ancak bu pek çok tehlikeli durumdan sizi ve aracınızı koruyacaktır. Tüm bunların yanında ise dikkatiniz açık olmalı ve sürüş boyunca devam etmelidir. Dikkat dağınıklığı hava koşullarının da sertliği ile birleştiğinde istenmeyen sonuçlar meydana gelebilir.

Yağmurlu Havalarda Güvenli Sürüş Nasıl Olmalıdır?